Winnica L'Opera
Winnica L'Opera

EN

Winnica

Posiadamy doświadczenie w produckji wspaniałych win!

O WINNICY

Winnica L’Opera założona została w 2014 roku kiedy posadzone zostały pierwsze sadzonki na ziemiach Wzgórz Trzebnickich Dolnego Śląska

Wolne dojrzewanie, precyzja oraz pasja to fundamenty działania Winnicy l’Opera które sprawiają, iż są to produkty idealne dla klientów, którzy cenią jakość, innowacyjność, oraz piękno minimalistycznego designu.

Około roku zajęły badania i analiza klimatu różnych obszarów Polski. Po szczegółowej weryfikacji okazało się, że najkorzystniejszym obszarem do uprawy winorośli zarówno pod względem położenia jak i czynników klimatycznych są okolice Wzgórz Trzebnickich.

Wytypowany region stał się obiektem badań. Analizie poddana została ziemia , wzgórza i historia miejsca. Ciekawostką jest, że na wzgórzach trzebnickich ponad wiek temu uprawiano winorośl i do dziś można tu jeszcze odnaleźć miejsca które nadal o tym przypominają..

Winnica L'Opera

Winnica L’Opera poprzez umiejętne przetwarzanie winogron uprawianych z najwyższą starannością udowadnia , że ziemie polskie są w stanie zaoferować Państwu doznania najwyższej jakości, produkując jedno z najszlachetniejszych trunków wyprodukowane przez człowieka , a mianowicie – WINO.

Wiedza, pasja, żyzna gleba, odpowiedni klimat i połączenie serc włosko-polskich , – to tylko niektóre elementy pozwalające stworzyć dla Państwa wina najlepszego gatunku.

Od momentu sadzenia do pierwszego łyku wina mijają lata, lata, kiedy wiara i cierpliwość wystawiane są niejednokrotnie na ciężką próbę. Są to lata pracy bez możliwości zobaczenia od razu produktu końcowego. Kiedy jednak jest już możliwe posmakowanie po raz pierwszy wyczekiwanego wina zmęczenie i wysiłek znikają, spięte mięśnie rozluźniają się, a uśmiech powraca na twarz. To moment regeneracji, kiedy wracają siły na rozpoczęcie całego procesu on nowa ze zdwojoną siłą. Wino to czysta energia skoncentrowana w kieliszku.

Tworzenie wina nie jest pracą, lecz kunsztem takim jaki posiada malarz, lub rzeźbiarz. Enolog modeluje a następnie kształtuje swój produkt tak, aby uzyskać swoje dzieło sztuki. Tym właśnie jest wino, rezultatem artyzmu.

(WŁAŚCICIEL WINNICY) Maurizio Sacconi

Logo Winnicy L’Opera przedstawia “partyturę” której poszczególne linie naśladują załamania wzgórz tego terenu.

Logo wyraża dwa różne koncepty:

Koncept “sztuki” ponieważ cały, niełatwy proces tworzenia wina to jedyna w swoim rodzaju sztuka, która rodzi się, kiedy enolog zaczyna wytwarzać własne dzieło niczym rzemieślnik – zamieniając winogrono w wino, podobnie jak kompozytor który zamienia nuty … w symfonię.

Logo wyraża również hołd oraz przywiązanie do ziemi, na której powstała winnica, jej klimat i położenie pozwoliło winogronom dojrzeć i nadać owocom niepowtarzalny smak i aromat, niespotykany w innych częściach kraju.

SPRAWDŹ WINA Z NASZEJ WINNICY