Wino 2017 CZAS NA 750ml

Pozwól sobie na chwilę przyjemności z kieliszkiem dobrego wina. To w  ziemi trzebnickiej, przy udziale włoskiego kunsztu powstał „Czas na”. Białe wino dojrzewające w dębowych beczkach. Eleganckie, intensywne z bogatą nutą aromatów gruszki i wanilii. Idealny towarzysz w najszczęśliwszych chwilach życia.

% alkoholu

12%

nazwa wina

czas na

profil

wytrawne

typ

solaris-helios

rok produkcji

2017

rozmiar butelki

750 ml

Pobierz w PDF opis produktu

Wino 2017 CZAS NA 750ml

Pozwól sobie na chwilę przyjemności z kieliszkiem dobrego wina. To w  ziemi trzebnickiej, przy udziale włoskiego kunsztu powstał „Czas na”. Białe wino dojrzewające w dębowych beczkach.

Eleganckie, intensywne z bogatą nutą aromatów gruszki i wanilii. Idealny towarzysz w najszczęśliwszych chwilach życia.

Czas Na ma delikatną, klarowną, złotawą poświatę o nieco słomkowym odcieniu. Posiada dojrzały bukiet zapachowy z wyraźna nutą gruszki i owoców tropikalnych jak również z finalnym posmakiem słodkich przypraw powstałych w wyniku dojrzewania w beczce. W ustach pozostaje uczucie pełnego smaku i delikatności które pozostaje na dłużej.

Solaris do Czas Na został zebrany dużo pózniej niż Solaris którego użyto do SolSol, ponieważ został zebrany dopiero kiedy dojrzał Helios – odmiana dość intrygująca, ale mało obfita oraz o póżniejszym okresie dojrzewania (początek pażdziernika). Moszcz od razu umieszczono w beczce pierwszego użytku z dębu francuskiego pochodzącego z lasu Allier, gdzie nastąpiła fermentacja malolaktyczna, niekompletna. Fermentacja alkoholowa i malolaktyczna w beczce pozwala winu wchłonąć i połączyć cały bukiet smaków jakie może zaoferować drewno sprawiając, że wino staje się delikatniejsze i zarazem bogatsze w smaku.

Wino białe powstałe z odmian: Solaris – Helios

Nasze wina można zamawiać bezpośrednio za pomocą numeru telefonu (+48 697 036 868) pod który trzeba zadzwonić lub drogą e-mailową (info@winnicalopera.pl).

Produkt Polski

Zamów wino telefonicznie

Zamów wino poprzez e-mail