Założenie winnicy

Winnica L’Opera to projekt który powstał w 2014 roku. Pomysł narodził się w głowie odważnej i ambitnej dziewczyny – Irminy Szpak oraz jej dwóch włoskich przyjaciół, którzy pracują w branży winiarskiej we Włoszech.

2014

Posadzenie nowych winogron

W 2018 roku posadziliśmy kolejny hektar wybierając międzynarodowe odmiany winorośli takie jak Chardonnay i Merlot, które słyną z produkcji doskonałych win.

2018

Winnica posiada stronę internetową

W 2018 roku powstała pierwsza strona winnicy, dzięki której możemy Państwa informować o naszej winnicy oraz produktach tutaj powstałych.

2018

Myśl przewodnia winnicy

Sadzenie winorośli i jednoczesne myślenie o końcowym produkcie jakim jest wino które z niego powstanie nie jest łatwe. Trzeba przede wszystkim mieć wizję, pasję, oraz talent – jednocześnie będąc gotowym na poświęcenia. Od momentu sadzenia do pierwszego łyku wina mijają lata, lata, kiedy wiara i cierpliwość wystawiane są niejednokrotnie na ciężką próbę. Są to lata pracy bez możliwości zobaczenia od razu produktu końcowego. Kiedy jednak jest już możliwe posmakowanie po raz pierwszy wyczekiwanego wina zmęczenie i wysiłek znikają, spięte mięśnie rozluźniają się, a uśmiech powraca na twarz. To moment regeneracji, kiedy wracają siły na rozpoczęcie całego procesu on nowa ze zdwojoną siłą. Wino to czysta energia skoncentrowana w kieliszku.