Nasza winnica

Winnica L’Opera to projekt który powstał w 2014 roku. Pomysł narodził się w głowie odważnej i ambitnej dziewczyny – Irminy Szpak oraz jej dwóch włoskich przyjaciół, którzy pracują w branży winiarskiej we Włoszech.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy to Irmina poprosiła ich o opinie na temat możliwości produkcji wysokiej jakości win w Polsce.

1

Około roku zajęły badania i analiza klimatu różnych obszarów Polski. Po szczegółowej weryfikacji okazało się, że najkorzystniejszym obszarem do uprawy winorośli zarówno pod względem położenia jak i czynników klimatycznych są okolice Wzgórz Trzebnickich.

Wytypowany region stał się obiektem badań. Analizie poddana została ziemia , wzgórza i historia miejsca. Ciekawostką jest, że na wzgórzach trzebnickich ponad wiek temu uprawiano winorośl i do dziś można tu jeszcze odnaleźć miejsca które nadal o tym przypominają.

Winnica L’Opera poprzez umiejętne przetwarzanie winogron uprawianych z najwyższą starannością udowadnia , że ziemie polskie są w stanie zaoferować Państwu doznania najwyższej jakości, produkując jedno z najszlachetniejszych trunków wyprodukowane przez człowieka , a mianowicie – WINO.


Nasze wina

SOL
SOL

Rok produkcji

2017

Rozmiar butelki

750ml

Opis produktu

Rześkość, oraz bogaty cytrusowy aromat zawdzięcza wczesnym zbiorom. Bogactwo smaku oraz delikatność to natomiast zasługa dojrzałych owoców Solarisa. Sol Sol – dwie dusze, jedno wino.

CZAS
NA

Rok produkcji

2017

Rozmiar butelki

750ml

Opis produktu

Pozwól sobie na chwilę przyjemności z kieliszkiem dobrego wina. To w  ziemi trzebnickiej, przy udziale włoskiego kunsztu powstał „Czas na”. Białe wino dojrzewające w dębowych beczkach. Eleganckie, intensywne z bogatą nutą aromatów gruszki i wanilii. Idealny towarzysz w najszczęśliwszych chwilach życia.

TRIADA

Rok produkcji

2017

Rozmiar butelki

750ml

Opis produktu

Triada to ekstrakt z trzech winorośli dzięki któremu powstało wino o idealnej równowadze smaku. Cabernet nada winu strukturę i garbniki, Baron wzmocni miękkość i krągłość, dojrzewanie w dębowym drewnie natomiast sprawi, że smaki połączą się a bukiet zapachowy wzbogaci o słodkie aromaty.

Wspaniały smak

W jednym kieliszku wina kryją się lata cieżkiej pracy, historie miejsc oraz osób które go stworzyły…

Wieloletnia tradycja

Tworzenie wina nie jest pracą, lecz kunsztem takim jaki posiada malarz, lub rzezbiarz

Sprawdź

Wina
najwyższej jakości

Wiedza, pasja, żyzna gleba, odpowiedni klimat i połączenie serc włosko-polskich , – to tylko niektóre elementy pozwalające stworzyć dla Państwa wina najlepszego gatunku.